Przedstawiamy kilka prostych zasad właściwego użytkowania biżuterii. Stosowanie się do nich sprawi, że biżuteria będzie długo zachwycała swoim pięknem.

  • Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, stłuczenia, obicia) lub chemiczne, które mogą powstać na skutek kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi. Biżuterię powinno się ściągać także przed pójściem spać, uprawianiem sportu lub innych zajęć, które mogą spowodować jej zniszczenie. Proszę pamiętać o ściąganiu biżuterii przed kąpielą lub pójściem na basen, ponieważ podczas kontaktu z woda z kranu, morską, chlorowaną może dojść do powstania przebarwień lub utraty połysku, zmatowienia.

  •  Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami, które pod wpływem reakcji chemicznej mogą uszkodzić powłokę.

  •  Biżuterię należy przechowywać  w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na uszkodzenia lub utlenianie. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór akcesoriów do biżuterii.

  •  Co pewien czas biżuterię należy odświeżyć. Do tego celu można stosować specjalne szmatki do czyszczenia (tylko do srebra, produktów złoconych nie wolno czyścić szmatkami, gdyż mogą naruszyć warstwę złota) a najlepiej płyny do srebra i złota.

  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Resetuj hasło